Nové rotorové mlýny: variabilní rychlost a velké objemy vzorků!

Nová generace rotorových mlýnů RETSCH SR 300 a SK 300 se výrazně zdokonalila z hlediska výkonu, ovládání a flexibility.

Rychlost Rotorového mlýnu SR 300 se podstatně zvýšila a nyní ho lze nastavit v rozmezí 3,000 až 10,000 otáček za minutu, což umožňuje optimální přizpůsobení požadavkům aplikace.

Další novou funkcí je odnímatelná kazeta a push-fit rotor, které lze snadno vyjmout pro čištění bez použití nářadí, stejně tak odnímatelná násypka. Kazeta umožňuje téměř 100% využití vzorku.

Mlecí komora, násypka, přívod a odvod materiálu SR 300 jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli. Proto je SR 300 ideálním mlýnem pro použití ve farmaceutických a potravinářských laboratořích.

Nový Kladivový mlýn SK 300 lze nyní také nastavit na vyšší rychlost v rozmezí 2,000 až 4,000 otáček za minutu. Mlecí vložka a rotor se může také snadno vyjmout stejně jako u SR 300. Oba mlýny mohou být vybaveny volitelným cyklonem, který zlepšuje propustnost materiálu, zejména u velmi jemné velikosti částic a poskytuje dodatečné chlazení vzorku.  

Díky své robustní konstrukci jsou rotorové mlýny RETSCH vhodné pro použití v laboratoři ale i ve výrobních zařízení v menším měřítku.

Výhody:

  • variabilní rychlost rotoru pro optimální přizpůsobení požadavkům vzorku
  • vstupní velikost materiál až do 25 mm
  • volitelný cyklon zlepšující propustnost materiálu a jeho chlazení
  • rychlé a snadné čištění díky odnímatelným mlecím vložkám a rotorům 

 


 

Zpět na přehled